Výstavy k zapůjčeníPři revizi našich materiálů jsme vyčlenili tři výstavy, které nabízíme školám. Navzdory staršímu datu výroby jsou témata výstav nadčasová a stále aktuální. Doufáme, že dobře poslouží jako doprovodný edukační materiál.

Podklady výstav si můžete prohlédnout zde. V případě vašeho zájmu o výstavy nás kontaktujte: [email protected], +420 255 711 645.

Budoucnost je (n)(v)aše rezervováno. Výstava prezentuje články Všeobecné deklarace lidských práv tak, jak je pro Organizaci Spojených národů vytvořil před 40 lety brazilský výtvarník Octavio Roth. Všeobecnou deklaraci lidských práv přijalo a vyhlásilo Valné shromáždění OSN 10. prosince 1948. Po tomto historickém aktu Valné shromáždění vyzvalo všechny členské státy Organizace spojených národů, aby znění Deklarace zveřejnily a „podpořily její šíření, vystavování, čtení a vykládání zejména ve školách a ostatních vzdělávacích institucích bez ohledu na politické uspořádání států a území“. 


Kreativně proti chudobě – výstavu tvoří díla přihlášená do soutěže v tvorbě tiskových inzerátů, která vyhlásila OSN v Evropě. Upozorňuje na globální problém chudoby a seznamuje s tím, jak důležité je splnit takzvané Rozvojové cíle tisíciletí. Na ty navázala aktuální agenda Cílů udržitelného rozvoje.Kapka po kapce (Drop by drop) – rezervováno. Výstava je součástí globální kampaně „Budoucnost, kterou chceme“ na podporu Konference OSN o udržitelném rozvoji známé jako Rio+20. Vybíralo se z více než 3 500 návrhů sociální reklamy ze 45 evropských států. Hlavní cenu poroty získal Daniele Gaspari z Itálie za varovný plakát „Plýtvání vodou je pro budoucnost smrtící“. Cenu mladých si odnesla maďarská grafička Eszter Szigethyová za práci „Zachraňte pozemšťany“. Internetové publikum nejvíce zaujal návrh grafického designéra z Turecka Topraka Onura. Z celkového počtu 80 tisíc dostala jeho práce „Bez vody není života“ 11 tisíc hlasů.


Výstava Deklarace lidských práv a Drop by drop je k dlouhodobému zapůjčení (cca jeden školní rok). K té jsou k dispozici stojany. Výstavu Kreativně proti chudobě je k dispozici za odvoz. Zde také naleznete technické specifikace výstav a fotografii dřevěného stojanu.

Všechny výstavy jsou k vyzvednutí na adrese Informačního centra OSN (Železná 24, Praha 1). Po předchozí domluvě můžeme pomoci s převozem.